ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

طراحی دکوراسیون داخلی

دکور دیوار تلویزیون

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی، یکی از شناخته شده‌ترین هنرها و صنایع در جهان محسوب می‌شود. هدف از طراحی دکوراسیون داخلی، بهبود فضای ساختمان و زیباتر کردن آن است تا افراد بتوانند با احساسی خوشایند، به انجام فعالیت‌های روزانه خود در آن محیط بپردازند. نحوه طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار افراد، به عوامل مختلفی همچون؛ سلیقه فرد و ویژگی‌های محیط بستگی خواهد داشت.

 به عنوان مثال؛ نحوه دکوراسیون کردن یک سالن پذیرایی با متراژ 50 متر و سالن دیگری که دارای متراژ 300 متر است، متفاوت خواهد بود. سبک طراحی دکوراسیون داخلی، می‌تواند بر روند انجام فعالیت‌ها و همچنین خلق و خوی ما تاثیر به سزایی داشته باشد. یک طراحی دکوراسیون داخلی مناسب و مطلوب، می‌تواند به ساختمان شما روح و گرما ببخشد.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

بررسی سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی

ممکن است حرفه طراحی دکوراسیون داخلی در نظر برخی از افراد بسیار ساده و راحت بنظر برسد؛ اما واقعیت این است که، برای پیاده‌سازی طراحی‌های منحصر به فرد و دلنشین، فرد متخصص باید از اصول و استانداردهای به خصوصی پیروی کند و تکنیک‌های متعددی را برای زیباتر کردن محیط بیاموزد. از این رو، برای حرفه طراحی دکوراسیون داخلی رشته تحصیلی مجزایی تدارک دیده شده است و به صورت تخصصی نیز، در برخی آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای تدریس می‌شود. شما نیز اگر قصد دارید تا محیط منزل خود را با دکوراسیون داخلی به خصوصی آرایش کنید؛ بهتر است از افراد متخصص و حرفه‌ای که دارای صلاحیت کافی هستند کمک بگیرید.

از طرف دیگر، اجرای طراحی‌های مختلف نیاز به صبر، حوصله و شکیبایی خواهد داشت. به همین منظور، اگر در فرآیند اجرا عجله یا بی‌دقتی صورت گیرد، تنها اتلاف وقت و هزینه را برای مشتریان به دنبال خواهد داشت. به عنوان مثال؛ ممکن است برای پروژه، ددلاین زودتر از موعد پیش بیاید و همین امر باعث شود تا مبلمان اشتباهی را برای محیط منزل انتخاب کنید. به همین علت، بهتر است برای انجام اینکار وقت و زمان کافی اختصاص داده شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد. در ادامه این بخش، قرار است به بررسی 5 سبک متفاوت طراحی دکوراسیون داخلی پرداخته شود که بیش از سبک‌های دیگر، نزد افراد محبوبیت دارند.

طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک

این سبک از دکوراسیون، نسبت به طراحی‌های مینیمال و مدرن شلوغ‌تر است و از رنگ‌های تیره‌تری در آن استفاده می‌شود. به عنوان مثال؛ اگر شما دیوارهای منزل خود را گچ‌بری کنید و طراحی‌های آن پیچیده باشند، می‌توان گفت که این سبک دکوراسیون زیردسته نوع کلاسیک قرار می‌گیرد. لوسترهای چشمگیر و پرتزئینات، مبلمان سلطنتی، پرده‌های فاخر و باشکوه، جزو المان‌هایی هستند که در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک از آن‌ها استفاده می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک
طراحی دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

طراحی دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

اگر به نظر شما طراحی‌های داخلی کلاسیک زیاد از حد شلوغ و پیچیده هستند، می‌توانید از سبک طراحی نئوکلاسیک استفاده کنید که ترکیبی از دکوراسیون مدرن و کلاسیک می‌باشد. طراحان دکوراسیون، در اجرای فضا به این سبک سعی بر این دارند تا از المان‌ها، مبلمان و تزئینات هر دو متد بهره‌گیری نمایند. به صورت معمول، در سبک نئوکلاسیک از رنگ‌های خنثی و مات برای رنگ‌آمیزی دیوارها یا انتخاب کاغذ دیواری استفاده می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

این مورد از انواع سبک طراحی دکوراسیون داخلی، طرفداران به خصوص خود را دارد. معمولا، افرادی که سادگی را می‌پسندند، برای دکور کردن منزل یا محل کارشان از این سبک استفاده می‌کنند. در سبک مدرن، از مبلمان، پرده‌ها، پارکت لمینت و کاغذ دیواری با خطوط صاف و منظم استفاده می‌شود. همچنین، تلاش طراحان بر این است که از رنگ‌های روشن‌تر در این سبک استفاده کنند تا احساس آرامش و سبکی بیشتری به بینندگان، انتقال داده شود. برخی افراد ممکن است این سبک را با عنوان مینیمال نیز بشناسند؛ اما واقعیت این است که، سبک مدرن یک استایل و متد کلی است و سبک طراحی دکوراسیون داخلی مینیمال، به گونه‌ای زیر مجموعه آن محسوب می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی مینیمال

در بخش قبل، گفته شد که این سبک از طراحی داخلی زیرمجموعه سبک مدرن قرار می‌گیرد؛ اما واقعیت این است که، این سبک بسیار خلوت‌تر و سبک‌تر از طراحی‌های مدرن می‌باشد. هدف از اجرای این سبک در دکور منازل، ایجاد فضایی راحت، آرامش‌بخش و خنثی خواهد بود. از این رو، این سبک طراحی دکوراسیون به افرادی توصیه می‌شود که طرفدار سادگی بیش از حد هستند. در سبک مینیمال، از ساده‌ترین الگوهای طراحی و تزئینات استفاده می‌شود و تا حد ممکن، از بکارگیری المان‌های غیرضروری جلوگیری می‌گردد. همچنین، مشابه سبک مدرن باید از رنگ‌های روشن در طراحی استفاده کنید. عمدتا، رنگ سفید پرکاربردترین رنگ در طراحی دکوراسیون این سبک می‌باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی روستیک

این سبک طراحی دکوراسیون داخلی، یکی از استایل‌ها و متدهایی است که بسیار خاص پسند و کمیاب می‌باشد. افراد علاقمند به این سبک، از عناصری در طراحی داخلی منازل خود استفاده می‌کنند که حس و حال آن را به بافت روستایی تشبیه می‌نمایند. با مشاهده تصاویر این سبک طراحی، به این نتیجه می‎رسید که سبک روستیک یک استایل سنتی و قدیمی دارد. یکی از مهم‌ترین استانداردهایی که باید در این سبک از دکوراسیون داخلی رعایت شود، بکارگیری متریال طبیعی خواهد بود! به عنوان مثال؛ چوب و سنگ دو متریال پرکاربرد در سبک روستیک محسوب می‌شوند.

سعی کنید تا از مبلمان دست ساز چوبی برای دکور منزل خود استفاده کنید و از نورپردازی‌های مصنوعی کمتر بهره‌گیری داشته باشید. پارچه‌های ساده و تک رنگ، ساخت شومینه و تبعیت از الگوهای بومی و سنتی، برخی از مواردی هستند که در پیاده‌سازی سبک دکوراسیون داخلی روستیک، بسیار به چشم می‌خورند.

فرم سفارش پروژه طراحی دکوراسیون داخلی

ثبت پروژه

"(ضروری)" indicates required fields

1نوع خدمت
2اطلاعات پروژه
3اطلاعات تماس
4ثبت نهایی

نوع خدمت

محل نصب(ضروری)

سیستم دیوار شامل دیوارهای جداکننده و پوششی می‌باشد. دیوارهای جداکننده Kplus، دیوارهای غیرباربری هستند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می‌شوند. این سیستم امکان استفاده از انواع عایق‎های حرارتی و صوتی را فراهم می‌نماید. دیوارهای پوششی Kplus، یک روش سریع و کارآمد جهت بازسازی دیوارهای فرسوده، پوشش دیوارهای بنّایی و بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان‎ها می‌باشد.

سبد خرید
لینکداین