ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

سقف کشسان لابل

سقف کشسان لابل چیست ؟

سقف کشسان لابل چه کاربردی دارد و در چه مواقعی استفاده می‌شود؟ سقف کشسان لابل، در واقع یکی از مدرن‌ترین و بروزترین انواع سقف کاذب به شمار می‌رود. جنس این سقف، پارچه PVC می‌باشد که از قابلیت کشسانی بالایی نیز برخوردار است. در واقع، شما می‌توانید با منتقل نمودن انرژی گرما و حرارت به اندازه کافی به آن، اندازه‌اش را تغییر دهید! از این رو، امکان نصب آن بر روی پروفیل‌های مختلف نیز وجود خواهد داشت. یکی دیگر از زمینه‌های استفاده پارچه کشسان، پوشش‌دهی دیوار است که در این صورت، اصطلاحا به آن “دیوار کشسان” می‌گویند. هر دو سقف و دیوار کشسان، قابلیت نورپردازی را دارا هستند و این مورد، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها در حوزه دکوراسیون داخلی محسوب می‌گردد. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا به صورت کامل، سقف کشسان لابل را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

همانطور که در ابتدا به این نکته اشاره شد، سقف کشسان لابل از جنس پارچه PVC است؛ اما این ماده تمام متریال سقف کشسان مورد نظر را تشکیل نمی‌دهد! بلکه، تنها 90% از آن پارچه PVC می‌باشد و 10% درصد دیگر را “پلاستی سایزر” و مواد افزودنی مجاز تشکیل می‌دهند. جالب است بدانید که؛ وجود ماده پلاستی سایزر در این سقف کاذب سبب می‌شود تا قابلیت کشسانی آن افزایش پیدا کند. به صورت کلی، می‌توان گفت که ضخامت سقف کشسان بین 0.18 تا 0.25 میلی‌متر است و به همین خاطر، یکی از نازک‌ترین و سبک‌ترین متریال‌های کاربردی در عرصه ساختمان‌سازی به حساب می‌آید.

یکی از ویژگی‌های مثبت و مزایای این سقف کشسان، آنتی باکتریال بودن آن است! دلیل این امر، وجود “زینک اکساید” فراوان می‌باشد که قابلیت کشندگی باکتری و قارچ را دارا است. به علاوه، سقف کشسان لابل کاملا ضد اشتعال است؛ زیرا، در فرمولاسیون و روند تولید آن کلر زیادی استفاده می‌شود. ممکن است برخی از افراد، سقف کشسان لابل را با سقف کاذب کناف اشتباه بگیرند؛ اما این دو ماده، در جلوه بصری، نحوه نگهداری، وزن، طرح، رنگ و شیوه شستشو کاملا متفاوت خواهند بود.

9d05ead56dfd2331c2c446e28c5f0acf
e9db68c1731e20d43de416c0e2ba481f
0856cf722351ff32f215b8782baa3f57

بررسی انواع سقف کشسان لابل

به صورت کلی، سقف کشسان لابل دارای انواع مختلفی می‌باشد که برخی از آن‌ها شامل؛ سقف کشسان مات، لاکر یا آینه‌ای، ترنسپرنت، گلکسی، برلیانت و کلودز هستند. در بین تمامی این سقف‌های کشسان لابل، نوع لاکر یا آینه‌ای آن جزو پرطرفدارترین و پرکاربردترین نوع به حساب می‌آید؛ زیرا، بیش از 150 نوع رنگ مختلف از آن در بازار موجود است! یکی از ویژگی‌های جالب توجه سقف کشسان لابل، این است که شما می‌توانید بر روی آن انواع طرح‌های مختلف را چاپ کنید!

یکی از مشکلاتی که در گذشته سقف کشسان جهت چاپ تصویر با آن رو به رو می‌شد؛ عرض چاپی کم آن بود که مساحتی حدود 3.20 متر داشت؛ اما سقف کشسان لابل، که نسلی جدید از این نوع سقف کاذب می‌باشد، با استفاده از دستگاه چاپ UV، این مشکل را برطرف نموده است! هم‌اکنون، دستگاه چاپی که برای طراحی این نوع سقف بکار برده می‌شود؛ اولین دستگاه در ایران است که قابلیت چاپ با عرض 5.30 متر را دارد!

در حال حاضر، طراحان داخلی قادر خواهند بود تا با استفاده از این دستگاه چاپ، یک سقف کشسان لابل را در پروژه‌های ساختمانی بزرگ بکار ببرند که کاملا یکپارچه باشد. خوشبختانه، چاپ بر روی سقف کشسان لابل در مدت زمانی کوتاه و با بهترین کیفیت انجام می‌گیرد؛ بنابراین، شما نیازی به نگرانی در رابطه با این موارد نخواهید داشت.

با توجه به اینکه در روند تولید سقف کشسان لابل از پارچه PVC و دیگر مواد ارتجاعی و کشسان استفاده می‌گردد؛ می‌توان با افزایش دمای آن، اندازه سقف را به میزان مورد نیاز تغییر داد. این ویژگی، همانطور که مشخص است؛ خاصیت “کشسانی” نام دارد و دلیل نام‌گذاری این سقف نیز همین مورد است! بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که؛ حین برش سقف آن را 7% کوچکتر از اندازه اصلی اندازه‌گیری نمائید تا پس از اینکه گرما و حرارت به آن منتقل گردید و اندازه آن افزایش پیدا کرد، برای مساحت سطح مورد نظرتان مناسب باشد.

8 ویژگی سقف کشسان لابل

به صورت کلی، می‌توان گفت که؛ سقف کشسان لابل یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین سقف‌های کاذبی است که در بازار وجود دارد و دلیل آن؛ وجود ویژگی‌ها و قابلیت‌های متمایزی است که دیگر سقف‌های کاذب از آن برخوردار نیستند! در بخش زیر، 9 مورد از این ویژگی‌ها را با یکدیگر مورد بررسی قرار داده‌ایم:

  1. شما می‌توانید تصاویر دلخواه خود را بر روی این سقف کاذب چاپ کنید.
  2. امکان شستشوی آن وجود دارد و نگهداری از آن نیز بسیار راحت است.
  3. شما قادر خواهید بود تا این سقف کاذب را جا به جا و به مکان‌های دیگری منتقل کنید!
  4. سقف کشسان لابل کاملا ضد آب و رطوبت خواهد بود.
  5. این سقف کاذب از قابلیت ضد باکتریال بودن برخوردار است.
  6. مقاومت آن در برابر تماس مستقیم آتش و اشتعال بسیار بالا است.
  7. کاملا ضد گرد و غبار است؛ بنابراین، نیازی به شستشوی مداوم آن نخواهد بود.
  8. سقف کشسان لابل حتی می‌تواند تا 50 سال نیز عمر داشته باشد!
سبد خرید