ADD ANYTHING HERE OR JUST REMOVE IT…

بازسازی و نوسازی​

بازسازی و نوسازی

بازسازی و نوسازی ساختمان چیست؟ چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ چه زمانی باید از بازسازی و نوسازی در ساختمان‌ها استفاده نمائیم؟ برخلاف تصور عموم مردم، بازسازی و نوسازی دو مفهوم جداگانه و مجزا هستند که کاربرد آن‌ها نیز، با یکدیگر تفاوت دارد. زمانی که سیستم لوله‌کشی منزل خود را تعمیر می‌کنید و مشکلات آن را برطرف می‌نمائید، در واقع اقدام به بازسازی بخشی از منزل خود کرده‌اید. از طرف دیگر، اگر کابینت آشپزخانه را تعویض کنید، دیوارهای خانه را با کاغذ دیواری جدید تزئین کنید یا اتاق خوابتان را رنگ بزنید، آن را نوسازی کرده‌اید! با توجه به متفاوت بودن این دو عمل، شما باید پیش از هر چیز به این نتیجه برسید که هدفتان از ایجاد تغییرات یا تعمیرات در منزل چیست! در ادامه این مقاله، به بررسی کامل تفاوت‌های بازسازی و نوسازی خواهیم پرداخت و به شما توضیح می‌دهیم که هر یک شامل چه فعالیت‌هایی هستند.

هزینه بازسازی

برای محاسبه هزینه بازسازی و نوسازی ابتدا قبل از هرکاری باید مشخص کنید که چه کارهایی و با چه متراژی می خواهید انجام دهید. برآورد هزینه بازسازی یک پروژه ساختمانی نیاز به دانش و تجربه دارد . شما می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر و برقراری ارتباط با ما از هزینه ها مطلع شوید.

  • به این نکته دقت کنید که برای بازسازی ساختمان مقداری مصالح اضافی مصرف می شود و به همین علت ۱۰ الی ۱۵ درصد به عنوان پرت مصالح به متراژ کلی استفاده کنید.
  • ضریب پروژه های ساختمانی ۵ الی ۱۰ درصد است.
  • هزینه ها می تواند بر اساس دو روش کنترات یا روزمزد محاسبه شود

بازسازی اداری

از نظر تغییرات ، بازسازی محل کار به دو دسته کلی و جزیی تقسیم می شود . درصورتی که قصد نوسازی داشته باشید ، بصورت کامل ساختار ساختمان باید تغییر کند .در بازسازی ساختمان ، هدف ما قسمتی از ساختمان می باشد ، در نتیجه فضای مورد نظر را خالی کرده و طبق نقشه به نوسازی آن فضا پرداخته می شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، مقاله روبرو را مطالعه کنید

بازسازی اداری

بازسازی ساختمان

با توجه به هزینه های بالای تخریب و ساختن دوباره ساختمان و نیاز به تعویض تاسیسات و نصب مجدد ملزومات ساختمان پس از چند سال بازسازی ساختمان بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد. می توان با ۱۰% هزینه جایگزینی و تعویض ساختمان نسبت به بازسازی و داشتن خانه ای نو اقدام نمود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، مقاله روبرو را مطالعه کنید

بازسازی دفتر کار

بازسازی به دو دسته تقسیم می شود : کلی و جزئی، در بازسازی دفتر کار بصورت کلی ، با توجه به دیوارهایی که امکان انتقال آنها وجود ندارد ، زیرساخت و کلیه دیوارها تخریب شده و پس از آن بازسازی دفتر کار شروع می شود، بطور خلاصه میتوانیم بگوییم در شیوه کلی ساختار ساختمان تغییر میکند. در بازسازی دفتر کار بصورت جزئی ، هدف ما بازسازی یا نوسازی بخشی از ساختمان می باشد . در این روش فضای مورد نظر برای تغییر ، تخریب شده و بازسازی و نوسازی شروع می شود .

مزایا و معایب بازسازی و نوسازی چه هستند؟

لازم است توجه داشته باشید که؛ بازسازی ساختمان برخلاف نوسازی تنها یکبار می‌تواند انجام شود! از این رو، اگر اشتباهی در فرآیند تعویض یا تغییرات حین بازسازی انجام گیرد، جبران آن بسیار سخت‌تر و هزینه‌برتر خواهد بود. از طرف دیگر، تعمیرات نوسازی ساختمان به صورت مرحله به مرحله انجام خواهد گرفت. در نتیجه، شما می‌توانید حین نوسازی همچنان در محل مورد نظر حضور داشته باشید؛ اما در بازسازی تخریب‌های زیادی ممکن است صورت گیرند که سبب تبدیل شدن آن محل به یک محیط غیرقابل زندگی خواهند شد.

یکی از مزیت‌هایی که نوسازی نسبت به بازسازی دارد؛ این است که به دلیل جزئی بودن تغییرات، مدت زمان انجام آن نیز بسیار کوتاه خواهد بود. با این وجود، شما باید پیش از اقدام به آغاز نوسازی منزل خود، یک روند کلی را برای انجام آن در نظر داشته باشید. شما باید حین نوسازی، توجه کنید که؛ المان‌های بکار رفته جدید در ساختمان، با عناصر قدیمی هارمونی داشته باشند و در کنار یکدیگر، ترکیب خوشایندی را ایجاد نمایند.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بازسازی و نوسازی، میزان بودجه لازم برای انجام آن‌ها است! همانطور که در ابتدا به این موضوع اشاره شد، بازسازی هزینه بیشتری را برای شما در بر خواهد داشت؛ زیرا به منابع بیشتر و پرهزینه‌تری احتیاج دارد. علاوه بر این موضوع، بازسازی مدت زمان بیشتری را برای تکمیل نیاز خواهد داشت. بنابراین اگر، مکانی که قرار است به بازسازی آن بپردازید، محل زندگی اصلی شما می‌باشد؛ مجبور خواهید بود تا برای مدت زمانی موقت یک محل دیگر را برای زندگی‌تان پیدا کنید.

بررسی مفاهیم بازسازی و نوسازی

به مجموعه اعمالی که انجام دادن آن‌ها می‌تواند باعث افزایش استحکام ساختمان شما شود، “بازسازی” می‌گویند. اگر، تعمیر یا تعویض قطعه‌ای در خانه سبب گردد تا عمر مفید آن بیشتر شود، شما بازسازی منزل را انجام داده‌اید. از طرف دیگر، اگر اقدامی را انجام دهید که سبب نو و تازه شدن ساختارهای قبلی ساختمان مورد نظر گردد، “نوسازی” ساختمان را انجام داده‌اید. تفاوت بازسازی و نوسازی، در این است که؛ در نوسازی نقشه اصلی ساختمان به هیچ عنوان تغییر نمی‌کند و تنها ظاهر کلی آن است که دستخوش تغییرات می‌شود.

ممکن است مفهوم بازسازی و نوسازی و همچنین تفاوت آن‌ها، کمی برایتان غیرملموس و غیرقابل درک باشد؛ اما نگران نباشید! چون با شناخت هدف و دلایل انجام هر یک از آن‌ها، آشنایی کافی را نسبت به آنان پیدا خواهید کرد. امکان دارد شما به دلایل متفاوتی دست به بازسازی منزل یا محل کارتان بزنید؛ اما به صورت معمول، دو دلیل عمده برای انجام اینکار وجود خواهد داشت. اولین دلیل، ایجاد تغییرات کلی در ساختمان است، در حالی که؛ دلیل دوم به ایجاد تغییرات اساسی در محیط اشاره دارد.

تعمیر و تعویض نمودن تاسیسات اصلی ساختمان، تغییر نمای بیرون ساختمان و یا ایجاد تغییرات در نقشه اصلی آن، همه جزو فعالیت‌هایی هستند که زیر دسته بازسازی محسوب می‌شوند. بازسازی ساختمان، گاها تا حدی پیش می‌رود که نقشه کامل ساختمان عوض می‌شود و تغییر کاربری اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر، نوسازی در مقایسه با بازسازی از هزینه و مخارج بسیار کمتری برخوردار خواهد بود؛ چون شما قصد تخریب و جایگزینی تاسیسات یا نقشه اصلی ساختمان را نخواهید داشت. فراموش نکنید که؛ اگر هدف اصلی شما فروش خانه‌تان با قیمتی مناسب و بالا است، باید عملیات نوسازی آن را انجام دهید.

مجوزهای لازم برای بازسازی و نوسازی

بدون شک، خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی علاوه بر نوسازی به بازسازی نیز احتیاج خواهند داشت؛ چون امکان دارد تاسیسات این منازل بلا استفاده و فرسوده شده باشند. به صورت کلی، قوانین و استانداردهایی جهت بازسازی ساختمان‌ها وجود دارد که افراد باید پیش از اقدام آن‌ها را مطالعه نمایند! بر اساس ماده قانونی بازسازی ساختمان، تمامی عملیات‌های بازسازی و نوسازی، به دریافت مجوز شهرداری نیازمند خواهند بود.

البته، می‌توان گفت که برخی از اقدامات جهت بازسازی و نوسازی منازل به اخذ مجوز احتیاجی نخواهند داشت! به عنوان مثال؛ تعمیر و تعویض کفپوش، سیمان‌کاری و سفیدکاری ساختمان، رنگ و نقاشی، ایجاد تغییرات در شیروانی و بام ساختمان، تعویض درب و پنجره‌ها، تعمیرات لوله‌کشی ساختمان و همچنین نصب کولر و شوفاژ، جزو اقداماتی هستند که تفاوتی ندارد زیردسته بازسازی یا نوسازی قرار می‌گیرند؛ در هر صورت به اخذ مجوز احتیاجی ندارند.

از طرف دیگر، برخی تغییرات هستند که بدون دریافت مجوز مورد نیاز از شهرداری، کاملا غیرقانونی تلقی خواهند شد! تخریب دیوارهای ساختمان، ایجاد تغییرات در تیغه‌های اصلی، جا به جا نمودن راه پله‌ها، جا به جایی دیوارهای پارکینگ و غیره، تماما جزو این دسته از عملیات‌ها خواهند بود. حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اگر شخصی بدون دریافت مجوز اقدام به ایجاد این تغییرات در ساختمان نماید، چه مشکلی برای او بوجود خواهد آمد؟ در پاسخ به این سوال، باید به شما بگوئیم که این فرد در بهترین حالت، ملزم به پرداخت جریمه‌های نقدی خواهد شد.

فرم سفارش پروژه بازسازی و نوسازی

ثبت پروژه

"(ضروری)" indicates required fields

1نوع خدمت
2اطلاعات پروژه
3اطلاعات تماس
4ثبت نهایی

نوع خدمت

محل نصب(ضروری)

سیستم دیوار شامل دیوارهای جداکننده و پوششی می‌باشد. دیوارهای جداکننده Kplus، دیوارهای غیرباربری هستند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می‌شوند. این سیستم امکان استفاده از انواع عایق‎های حرارتی و صوتی را فراهم می‌نماید. دیوارهای پوششی Kplus، یک روش سریع و کارآمد جهت بازسازی دیوارهای فرسوده، پوشش دیوارهای بنّایی و بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان‎ها می‌باشد.

سبد خرید
لینکداین