مقالات آموزشی

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

یکی از مهمترین فضاهایی که طراحی دکوراسیون داخلی آن اهمیت بسیار بالایی دارد دکوراسیون فضاهای اداری است. دکوراسیون مناسب هم تاثیر چشمگیری در جذب مشتری خواهد داشت و هم فضایی کاربردی و اصولی در اختیار کارکنانی قرار می دهد که ساعات زیادی را در محل کار خود سپری می کنند. 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری درست و اصولی که توسط افراد ماهر و باتجربه در این زمینه انجام شود . علاوه بر اینکه باعث افزایش بهره‌ وری کارکنان می گردد ، باعث جلب رضایت مراجعین نیز می شود .

در طراحی دکوراسیون فضا های اداری طراح علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا ، باید به کاربردی بودن فضا نیز توجه داشته باشد تا محیطی اصولی ، کاربردی و مناسب برای کارکنان و همچنین مراجعین ایجاد شود .

طراحی فضاهای اداری با استفاده از سبک های مختلفی قابل طراحی و اجرا می باشد ، در واقع انتخاب سبک به سلیقه شخصی ، میزان بودجه ، اندازه فضا و نوع کاربرد فضای اداری شما بستگی دارد اما به طور کلی از پرکاربردترین سبک ها برای طراحی فضاهای اداری می توان به سبک کلاسیک و سبک مدرن اشار کرد .

از پرکاربرد ترین و بارزترین مشخصات سبک کلاسیک می‌توان به استفاده از طرح‌ های زیبا و پیچیده ، استفاده از متریال های طبیعی ، ایجاد تقارن در طراحی و غیره اشاره کرد . فضاهای طراحی شده به سبک کلاسیک بسیار مجلل و لاکچری می باشند .

در طراحی به سبک مدرن برخلاف سبک کلاسیک ، همه چیز در اوج سادگی طراحی می شود و دیگر شاهد استفاده از طرح های شلوغ و پیچیده نیستیم . این سبک یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی دکوراسیون فضاهای اداری که دارای متراژ کمی هستند می باشد .

در سبک مدرن اولویت طراحی کاربردی بودن و عملکرد گرایی می باشد ، در این سبک فرم از عملکرد پیروی می کند .دکوراسیون اداری

  • طراحی فضاهای اداری

طراحی دکوراسیون اداری ملزم به رعایت اصول و قواعدی می باشد که فضاهای کاری را با هرگونه فعالیت اداری که دارد سازماندهی کند .

طراحی دکوراسیون فضاهای اداری باید با کارهایی که در آن انجام می گیرد همخوانی داشته باشد در واقع فرآیند های کاری مختلف به محیط های کاری متفاوتی نیاز دارند . به عنوان مثال برخی از کارها به صورت تک نفره انجام می شود و نیازمند محیطی آرام می باشند . اما برخی از کارها به صورت گروهی می باشند که نیازمند طراحی متفاوتی است . بنابراین پیش از طراحی باید به نوع کاری که قرار است در آن فضا انجام شود ، توجه داشته باشیم .

شما میتوانید از اینجا درباره انواع کناف عایق بخوانید.

  • نورپردازی

یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی نورپردازی می باشد .

به طور کلی در طراحی دکوراسیون داخلی ، طراحان در تلاشند تا جای امکان فضاها را طوری طراحی کنند تا تمام فضاها از نور طبیعی بهره مند شوند . بخصوص در طراحی فضاهای اداری . زیرا در فضاهای کاری نور طبیعی هنگام کار می تواند انرژی مثبت بیشتری به کارمندان ببخشد .

بنابراین جهت قرارگیری پنجره ها در طراحی فضاهای اداری بسیار مهم می باشد و باید به گونه ای جایگذاری شوند که بهترین شکل ممکن نور طبیعی وارد فضاهای داخلی شود .

نورپردازی باید توسط افراد ماهر و با سابقه در زمینه دکوراسیون داخلی ، با توجه به فرم و نوع کاربرد طراحی و اجرا شود .

همانطور که نورپردازی در طراحی نما باعث زیبا سازی بنا می گردد ، سیستم نورپردازی داخلی نیز در ارتقاء کیفیت فعالیت و همچنین روحیه کارمندان تاثیر زیادی می گذارد .

نورپردازی با توجه به سبک انتخابی برای طراحی دکوراسیون داخلی انجام می گیرد .

برای طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای اداری با توجه به کارکرد می توان از انواع نورهای هالوژن ، نور مخفی ، نور سقفی ، رومیزی ، دیواری و … استفاده کرد .

باید به این نکته نیز توجه داشته باشید ، که اگر از پارتیشن بندی برای جداسازی فضاهای اداری استفاده می کنید ، پارتیشن ها جوری جایگذاری شوند که مانع تابش نور طبیعی‌ به فضای کاری کارمندان نشود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *