دکوراسیون داخلی, مقالات آموزشی

هر آنچه که باید در رابطه با عایق پشم سنگ بدانید!

عایق پشم سنگ - انواع عایق پشم سنگ - آشنایی با عایق پشم سنگ

عایق پشم سنگ صوتی و حرارتی که از ذوب سنگ بازالت تولد می شود از ضروریات هر صنعت است. این عایق انواع مختلف و همچنین کاربردهای متفاوتی دارد.
برای تولید عایق پشم سنگ در مرحله اول قطعات سنگ بازآلت به همراه کک را داخل کوره مخروطی شکل می ریزند. با استفاده از مقداری چوب یا گاز طبیعی کک ها مشتعل شده همچنین حرارتی که تولید می کند آرام آرام سنگ بازآلت را در دمای بالای 2000 سانتی گراد ذوب می کند.
سنگ ذوب شده از زیرکوره را بیرون می آورند و به سمت دستگاه سانتیفیوژ می فرستند و با استفاده از نیروی گریز از مرکز تبدیل به الیاف تبدیل می کنند. این الیاف به سمت نوار نقاله رفته و توسط دستگاهی شبیه پاندول روی صفحه ای چیده می شود و به دستگاه پخت که اصطلاحا کیورینگ نامیده می شود ارسال می کنند.
در دستگاه پخت، الیاف به هم می چسبد و مقداری رزین به آن می افزایند و طبق سفارش مشتری ضخامت و چگالی مورد نظر را به دست می آورند. بعد از این عملیات محصول خروجی، آرایش شده و به قطعات مورد نظر برش می خورند.

کاربرد عایق پشم سنگ چیست؟

پشن سنگ حرارتی از بی ضررترین و کاربردی ترین عایق های حرارتی و صوتی به شمار می رود. از این رو، تلاش بر این است تا انواع مختلفی از آن در بازار تولید شود و در صنایع مخصوص به کار رود. پشم سنگ ها هر نوعی که باشند، می توانند به صورت روکش دار و بدون روکش تولید شوند.
قیمت پشم سنگ نیز بر همین اساس و بنا بر نوع آن تعیین خواهد شد. در هر حال، لازم است افراد بنا بر نیاز خود به یک فروشگاه یا تولید کننده معتبر محصول مدنظر خود را خریداری کنند.

ویژگی های عایق پشم سنگ چیست؟

 • سهولت در نصب
 • مقاومت در برابر انتقال صوت
 • دارای ضریب هدایت حرارتی پایین
 • مقاوم در برابر آتش سوزی
 • برخورداری از قدرت جذب بالا
 • سازگاری بالا با محیط زیست
 • بهره مندی از خواص ضد آلرژیک
 • بسیار کاربردی در سازه های عمرانی و صنعتی

با انواع پشم سنگ آشنا شوید

 • پشم سنگ فله ای: این نوع عایق به صورت پشم سنگ خام حلاجی شده تولید می شود که برای پر کردن فضاهای فاقد شکل هندسی منظم به کار می رود. 
عایق پشم سنگ - انواع عایق پشم سنگ - آشنایی با عایق پشم سنگ
 • پشم سنگ لحافی: این نوع عایق نیز بصورت رولی در بازار وجود دارد و بسیار انعطاف پذیر است. لحافی انواع مختلفی از جمله بدون روکش و با روکش آلومینیومی و کاغذ کرافت وجود دارد که برای عایق کاری سقف ساختمان ها، سوله ها، دیوارهاو سطوح با انحنای کم کاربرد دارد.
عایق پشم سنگ - انواع عایق پشم سنگ - آشنایی با عایق پشم سنگ
 • پشم سنگ پتویی: عایقی حرارتی صوتی ضروری برای صنایع به شمار می آید و برای عایق کاری ماشین آلات، تجهیزات صنعتی و لوله های با قطر بالا به کار می رود.
عایق پشم سنگ - انواع عایق پشم سنگ - آشنایی با عایق پشم سنگ

پشم سنگ تخته ای: از پرکاربردترین محصولات عایقی است که زمینه های کاربردی بسیاری دارد و تقریبا در تمام صنایع به کار می رود. در صنعت ساختمان سازی در عایق کاری حرارتی دیوار، کف حتی سقف کاربرد فراوان و بسزایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *