استایل

شومینه در طراحی داخلی

شومینه

برای اینکه بتوانیم طراحی دکوراسیون داخلی مناسب را در بازسازی ساختمان و بازسازی منزل ایجاد کنیم ، طراحی های مختلفی را میتوان برای این سبک انجام داد تا به دکوراسیون لوکس منزل پس از تعمیرات ساختمان برسیم . در این مقاله می خواهیم یکی از عناصری که در طراحی دکوراسیون داخلی میتواند فضایی مدرن و دکوراسیون لوکس را برای آپارتمان ها ایجاد کند را برای شما معرفی کنیم که این عنصر در دکوراسیون داخلی منزل ، شومینه است . شومینه یکی از عناصری است که ضمن اینکه عنصر کاربردی است و برای گرمایش ساختمان ها به کار میرود میتواند با طراحی و ایده های جالب ، فضایی جذاب را در داخل آپارتمان ها و در فضای نشیمن ساختمان ها به وجود آورد .

کاربرد

همانطور که گفته شد با وجود وسایل گرمایشی مدرنی که به بازار آمده است ، شومینه کماکان به عنوان محصولی که می تواند شکل ظاهری جذابی را برای خانه های ایجاد کند ، طرفداران خاص خود را دارد . این وسیله ضمن دادن شکل زیبا به فضای داخلی خانه که بیشتر در فضای نشیمن از آن استفاده می شود میتواند باعث به وجود آمدن فضایی گرم و صمیمی برای جمع شدن افراد خانواده در کنار آن باشد . تنوع این محصول باعث شده است تا طراحان متناسب با فرم و شکل خانه بتوانند از انواع گوناگون آن برای طراحی فضاهای داخلی استفاده کنند . هم چنین هزینه های جاری آن نیز با دیگر وسایل گرمایشی تفاوت خاصی ندارد . شومینه انواع مختلفی دارد که میتواند بر اساس نیاز خانه از هر کدام از آنها که خواستید استفاده کنید .

شومینه

 

شومینه هیزمی

این نوع شومینه از قدیمی ترین انواع شومینه ها به شمار می رود . این شومینه ضمن اینکه فضایی جذاب و دنج را در بازسازی ساختمان بر اثر سوختن مداوم چوب و عطر و بوی لذت بخشی که در فضا پخش میکند و حسی نوستالژیک را برای افراد به وجود می آورد اما امروزه به دلیل شرایط سخت نگهداری و هزینه های زیادی که دارد دیگر زیاد در فضاهای داخلی منازل از آن استفاده نمیشود . برای این شومینه مدام باید چوب تهیه کرد و آنها را عوض کرد که هزینه های نگهداری و استفاده از آن را افزایش میدهد . ضمن اینکه خارج کردن خاکستر های سوخته میتواند خطرناک باشد که میتوان با تمهیداتی از این خطرات جلوگیری کرد. این شومینه برای خانه های ویلایی میتواند مناسب باشد .

شومینه

شومینه گازی

در این شومینه از گاز به جای چوب استفاده میشود و نسبت به دیگر انواع آن گرمای بیشتری را برای فضاهای داخلی و بازسازی منزل ایجاد میکند . آن ها به یک دودکش برای تخلیه گاز خروجی متصل است تا خطر از این بابت به وجود نیاید .این شومینه میتواند در تمام فضاها و سطوح مانند دیوار و زمین و حتی در وسط فضای نشمین نصب شود و نمونه های دیگری از آن قابلیت آویزان و معلق بودن در هوا را نیز دارند که میتوانند فضایی جذاب را در خانه ها ایجاد کنند .

شومینه برقی

این شومینه ها که برای محیط زیست مناسب تر از نمونه های گازی آن است تنها با نصب به برق می تواند روشن شود و امنیت بالاتری نسبت به دیگر نمونه ها دارد ، آنها قابلیت حرکت دارند و در ابعاد گوناگون می تواند تولید شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *