مقالات آموزشی

دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی, یکی از مهم ترین بخشهای زیبایی خانه های امروزی به حساب می آید. بیشتر گپ و گفت ها , دور همی ها و مهمانی ها در پذیرایی خانه صورت می پذیرد.در صورتی که شما سبک مدرن را برای خانه خود انتخاب کرده باشید و از مبل های راحتی برای دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کرده باشید می توانید یک محیط خیلی مناسبی برای استراحت و رهایی از تنش های روزمره خود داشته باشید و اگر سبک کلاسیک یا سلطنتی را انتخاب کرده اید، خانه ی شما همیشه آماده ی برگزاری هر نوع مهمانی خواهد بود.
نورپردازی محیط پذیرایی و چیدمان مبلمان بسیار مهم بوده پس از این رو در نظر داشته باشید نوع چیدمان مبل های شما طوری باشد که نه فاصله آن ها به قدری زیاد باشد که افراد برای ارتباط با هم دچار مشکل شوند و نه فاصله آنقدر کم باشد که فضا شلوغ و به هم ریخته دیده شود.
رنگ مبلمان, فرش و پرده ها را هماهنگ انتخاب کنید زیرا برقراری هارمونی در رنگ ها خانه را زیبا تر می کند.
در کنار این وسیله های اصلی که دکوراسیون اتاق نشیمن شما را رقم می زنند وسایل‌تزیینی هم در فضا وجود دارد که تهیه صحیح آنها می‌تواند این زیبایی را چند برابر کند و همچنین شما می توانید در قسمت سالن پذیرایی از پرده های استفاده کنید که زیبایی اتاق نشیمن شما را چند برابر می کنند یا نواقص آن را می پوشانند.

دکوراسیون داخلی پذیرایی - دکوراسیون داخلی پذیرایی مدرن - لما طرح لوتوس

دکوراسیون داخلی پذیرایی – دکوراسیون داخلی پذیرایی مدرن – لما طرح لوتوس

 

اهمیت چیدمان مبل ها در دکوراسیون داخلی

امروزه در بیشتر خانه ها, هرچند کوچک و آپارتمانی, انواع مبلمان در رنگ های متنوع دیده می شود که این دلیلی بر تمایل افراد برای استفاده از این وسیله ها می باشد و با توجه به تاثیر به سزای آن در زیبایی دکوراسیون داخلی, بدیهیست که باید نهایت تلاش خود را در جهت برقراری هماهنگی میان مبلمان و دکوراسیون سقف و دیوار ها به کار بگیرید.
برای خرید وسایل مورد نیاز دکوراسیون خود حتما به اندازه و ابعاد فضایی که در اختیار دارید توجه کنید و متناسب با فضایی که در اختیار دارید وسایل را خریداری کنید. خریدن وسایلی که خیلی کوچکتر یا بزرگتر از فضای در دسترس شما باشد باعث می‌شود که شما هم برای چیدمان آنها دچار مشکل شوید و هم در نهایت نتیجه مطلوبی که می خواهید به دست شما نیاورید.

دکوراسیون پذیرایی و نشیمن در هر خانه ای می تواند تاثیر زیادی در انرژی و حال و هوای آن خانه داشته باشد و اگر کسی که وظیفه چیدمان دکوراسیون داخلی خانه را بر عهده دارد نسبت به این قضیه حساسیت بیشتری به خرج دهد و سعی کند تمام اصول و قواعد را در چیدمان دکوراسیون داخلی پذیرایی رعایت کند، قطعاً فضای آن خانه نسبت به دیگر خانه ها، منحصر به فرد تر و زیباتر خواهد بود. زیرا حتی با وسیله های خیلی ساده و ارزان قیمت می توان با رعایت اصول و قوانین، چیدمان دکوراسیون داخلی را رعایت کرده و یک نتیجه بسیار چشم نواز و مطلوب را به دست آورد.

همانطور که در خلال مطلب اشاره شد خرید درست وسایل با آگاهی کافی و همچنین انتخاب یک سبک مناسب، با توجه به فضای خانه و چینش صحیح وسایل در سر جای خود، می‌تواند چیدمان دکوراسیون داخلی خانه را به بهترین شکل ممکن تبدیل کند و برای اینکه دکوراسیون داخلی پذیرایی شما چشم گیر و موثر باشد می‌توانید در کنار مبلمان، میز جلو مبلی و میز تلویزیون و غیره از گلدان ها و وسایل تزئینی و دکوراتیو دیگر نیز استفاده کنید.

همچنین تابلوهای عکس هنری یا مجسمه ها و گلدان ها می توانند این فضا را جذابتر کنند. توجه داشته باشید که وسایل دکوراتیو و تزئینی هم باید مطابق با سبک خانه شما خریداری شوند و وسایل تزیینی که در چیدمان دکوراسیون مدرن به کار می روند با وسایل تزئینی دکوراسیون کلاسیک و سلطنتی و همچنین اشرافی شباهتی ندارند و باید به این نکته در طراحی و تزئین دقت کنید.

دکوراسیون داخلی پذیرایی - دکوراسیون داخلی پذیرایی مدرن - لما طرح لوتوس

دکوراسیون داخلی پذیرایی – دکوراسیون داخلی پذیرایی مدرن – لما طرح لوتوس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *